W grupie raźniej, ale co z transportem?

portuTransport (łac. transportare ? przenieść, przewieźć) ? przemieszczanie ludzi, ładunków (przedmiot transportu) w przestrzeni przy wykorzystaniu odpowiednich środków (środków transportu). Potrzeby transportowe należą do grup

W grupie raźniej, ale co z transportem? Transport krajowe bywają problematyczne, szczególnie z wycieczką zorganizowaną, czasami jest konieczność zamówienia większego transportu. Należy zadzwonić na .

Definicja transportu

Transport (łac. transportare ? przenieść, przewieźć) ? przemieszczanie ludzi, ładunków (przedmiot transportu) w przestrzeni przy wykorzystaniu odpowiednich środków (środków transportu).

Potrzeby transportowe należą do grupy potrzeb wtórnych człowieka i są związane z faktem różnego rozmieszczenia przestrzennego zasobów, skupisk ludzkich i miejsc pracy. Transport towarzyszył ludzkości od samych początków rozwoju cywilizacji. Jest to, obok łączności, dział gospodarki, które zwiększają użyteczność dóbr poprzez ich przemieszczanie w przestrzeni. Transport jest ściśle powiązany z pozostałymi działami gospodarki. Jego rozwój warunkuje ich rozwój i odwrotnie ? gorszy rozwój gospodarki lub transportu wiąże się z pogorszeniem sytuacji odpowiednio w transporcie i gospodarce12. W połączeniu z logistyką oraz spedycją, transport wchodzi w skład branży TSL (transport-spedycja-logistyka).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Transport


Autokar, pociąg, PKS i tak dalej...

Można przebierać spośród wielu środków transportu mając do przewiezienia zorganizowaną grupę. Nie ważne czy jest to wycieczka szkolna, grupy turystyczne czy drużyna sportowa jadąca na kolejny mecz.

Organizator lub menedżer (w przypadku sportowców) musi zastanowić jak chce swoją grupę dowieźć bezpiecznie i szybko na miejsce. Ma w tej materii duże pole do wyboru: autokary, pociąg, busy, komunikacja miejsca czy PKS. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, niektóre będą bardziej odpowiednie, inne mnie zależnie od sytuacji.


Autobusy w Polsce

W Polsce pierwsze autobusy budowano w okresie międzywojennym w zakładach Ursus. Były to niewielkie pojazdy na podwoziu lekkiej ciężarówki, nienadające się do obsługi większych miejscowości. Ze względu na ograniczenia importowe, powstające wówczas firmy autobusowe zmuszone były sprowadzać z krajów zachodnich duże podwozia autobusowe (np. Leyland) i budować karoserie we własnym zakresie (powszechnie stosowano wówczas karoserie drewniane z blaszanym poszyciem).
...
Największą polską marką autobusów jest Solaris Bus & Coach, fabryka produkująca nowoczesne autobusy podmiejskie, miejskie i turystyczne, powstała na bazie istniejącej wcześniej montowni firmy Neoplan.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Autobus