Czy wiesz na czym robi się badania?

arunkach podobnych do tych, w jakich są przechowywane wszystkie inne narzędzia medyczne. Dlatego lekarze i osoby odpowiedzialne za obsługę przychodni dobrze wiedzą, w jaki sposób mogą utrzymać endoskopy w dobrym stanie i jakie pow

Czy wiesz na czym robi się badania?

Miejsca przechowywania endoskopów

Endoskopy są jednymi z narzędzi medycznych wykorzystywanych do przeprowadzania badań diagnostycznych. Dlatego muszą być przechowywane w sterylnych warunkach podobnych do tych, w jakich są przechowywane wszystkie inne narzędzia medyczne. Dlatego lekarze i osoby odpowiedzialne za obsługę przychodni dobrze wiedzą, w jaki sposób mogą utrzymać endoskopy w dobrym stanie i jakie powinny być miejsca przechowywania endoskopów. Bardzo ważne jest, aby miejsca przechowywania endoskopów były miejscami sterylnie czystymi i sprawiającymi, że endoskopy nie zostaną w żaden sposób uszkodzone. Powinny one także zabezpieczać endoskopy przez ich zniszczeniem czy kradzieżą. Trzeba pamiętać, że użycie endoskopu przez osobę nieuprawnioną może być bardzo szkodliwe dla zdrowia.


Sklepy z endoskopami medycznymi

Sprzedaż endoskopów medycznych prowadzona jest przez osoby zajmujące się sprzedażą różnego rodzaj narzędzi i urządzeń medycznych. Sklepy z endoskopami medycznymi prowadzone są w różnych częściach miast i miejscowości, a korzystają z nich głównie lekarzy i kierownicy przychodni. To oni najbardziej zainteresowani są posiadaniem dobrej jakości endoskopów. Jest to dla nich bardzo ważne, aby posiadane przez nich endoskopy mogły sprawnie wykonywać wszystkie przewidziane dla siebie funkcje. W przeciwnym razie lekarze nie będą w stanie dobrze wykonywać badań lekarskich. Dlatego bardzo chętnie korzystają oni z usług hurtowni z endoskopami medycznymi, w których mogą znajdować różnej wielkości endoskopy.


Po przejściu przez układ pokarmowy kapsułka

Endoskopia kapsułkowa ? badanie umożliwiające diagnostykę całego jelita cienkiego. W odróżnieniu od innych badań endoskopowych, nie używa się do tego celu fiberoskopu w postaci giętkiej rury. Pacjent połyka metalową kapsułkę, zawierającą w sobie miniaturową kamerę, która, przechodząc przez przewód pokarmowy pacjenta, wykonuje ok. 50000 zdjęć. Zdjęcia te są przekazywane do urządzenia zamocowanego na brzuchu pacjenta. Po przejściu przez układ pokarmowy, kapsułka jest wydalana. Główną wadą tego badania jest niemożność pobierania wycinków do badań histopatologicznych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Endoskopia