biorezonans warszawa

Zalety medycyny niekonwencjonalnej

biorezonans warszawa Medycyna alternatywna zazwyczaj spotyka się z krytyką ze strony środowisk lekarskich.
Zdarzają się jednak sytuacje, w których sposoby leczenia wykorzystywane przez lekarzy zawodzą, a pacjent pozostaje bezsilny w walce z chorobami i dolegliwościami. Szeroki zakres dziedzin, które obejmuje medycyna niekonwencjonalna, pozwala niejednokrotnie na uśmierzenie bólu lub nawet całkowite wyleczenie.
Dowodem na to są relacje wielu osób, które zostały wyleczone na przykład za pomocą ziół lub innych składników naturalnych.
Jeśli więc borykamy się z bezsennością, depresją czy alergią, a medycyna konwencjonalna jak do tej pory nie przyniosła nam ulgi, warto zainteresować się innymi metodami leczenia.

Zasady działania terapii

Wikipedia przychodzi nam z pomocą jeśli chodzi o techniczny aspekt biorezonansu:
Opisy działania urządzenia są niejasne.
Zazwyczaj elektrody połączone z aparaturą są montowane na skórze pacjenta (lub ? jak w przypadku aparatu BICOM ? trzymane przez pacjenta).

Według producenta urządzenia, poprzez elektrody emitowane jest zmienne pole elektromagnetyczne, mające leczyć pacjenta; komórki w organizmie są obiektami posiadającymi swoją naturalną częstotliwość rezonansową (bio-rezonansową), która zmienia się w zależności od aktualnego stanu pacjenta i może posłużyć do diagnozy.

Diagnoza opierająca się na biorezonansie uznawana jest przez współczesną medycynę za bezpodstawną. Praktykujący tę metodę twierdzą, że za jej pomocą możliwe jest leczenie.

Odbywa się to poprzez stymulowanie zmian w biorezonansie komórek, powodując odwrócenie zmian wywołanych przez chorobę.

Urządzenie musi być w stanie izolować i wskazywać patogenne odpowiedzi pochodzące z sygnałów, otrzymywanych za pomocą elektrod.

Przesyłanie zmodyfikowanych sygnałów przy pomocy tych samych elektrod ma mieć funkcję leczniczą.

Osoby leczące tą techniką utrzymują, że są w stanie diagnozować i leczyć przy pomocy biorezonansu wiele chorób bez użycia leków.

Podany sposób działania techniki (sygnały patogeniczne jako przeciwieństwo sygnałów zdrowych, często rozróżniane jako harmoniczne i nieharmoniczne) jest podobny do ideologii tradycyjnej medycyny chińskiej, w szczególności akupunktury.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Biorezonans

Medycyna niekonwencjonalna i jej podział

Akupresura ? leczenie uciskiem określonych miejsc ciała Akupunktura ? leczenie igłami wbijanymi w określone miejsca na ciele Apiterapia ? leczenie produktami pszczelimi Aromaterapia ? leczenie naturalnymi olejkami eterycznymi Bioenergoterapia ? leczenie bioenergią Koloroterapia ? leczenie kolorami Fitoterapia ? leczenie ziołami (ziołolecznictwo) Hipnoterapia ? leczenie hipnozą Homeopatia ? leczenie zdynamizowanymi roztworami wodnymi danej substancji najczęściej pochodzenia roślinnego lub mineralnego Irydologia ? diagnozowanie stanu zdrowia na podstawie wyglądu tęczówki oka Klawiterapia ? leczenie pobudzające klawikami na strefy, punkty i receptory biologicznie czynne Litoterapia ? leczenie za pomocą minerałów Osteopatia ? metoda, w której badanie manualne wykorzystywane jest do stawiania diagnozy i leczenia chorych Ortopatia ? leczenie oparte na samoregeneracyjnych mechanizmach organizmu Sylwoterapia ? leczenie poprzez pobudzenie organizmu do samoleczenia poprzez przebywanie przy drzewach i krzewach Chiropraktyka ? leczenie poprzez manipulację kręgosłupem Radiestezja ? likwidacja jednostek chorobowych za pomocą wahadeł Urynoterapia ? leczenie moczem Metoda Aleksandra Metoda Feldenkraisa Metoda Batesa ? metoda reedukacji, leczenia, wzrokuŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Medycyna_niekonwencjonalna
.

Widok do druku:

biorezonans warszawa